thumbnail_BCF23E78-E573-4B3A-8E37-C6C0CA091EEB

Szülő-Gyermek Önvédelmi Workshop

Szülőként az egyik legfontosabb kihívás számunkra, hogy biztosítani tudjuk gyermekeink egészséges érzelmi fejlődését.

Kiközösítés. Zaklatás. Szóbeli, vagy lelki bántalmazás.

A fent fogalmak nem ismeretlenek számunkra, a közösségekben rendszerszinten jelenlévő bántalmazás – legyen az mentális, vagy fizikai -, beláthatatlan károkat okoznak gyermekeink egészséges érzelmi fejlődésében, amely nemcsak a jelenben van rájuk negatív hatással, de meghatározó szerepet játszanak a felnőtté válásuk során is.

Sajnos a gyerekeink nem minden esetben kapják meg azt a fajta, minket helyettesítő támogatást és védelmet, amelyre elengedhetetlen szükségük, így ránk, szülőkre hárul a feladat, hogy megvédjük gyermekeinket a bántalmazás minden típusától és felkészítsük őket azok helyes és hatékony kezelésére.

A közösségi bántalmazás elleni küzdelem egyik kulcsa a gyermekeink megfelelő érzelmi támogatása, mentális és fizikai felkészítése, és egy biztonságos környezet megteremtése már az óvodás kortól egészen az iskolai közösségekig.

Az egyik leggyakoribb trauma kiváltó ok a szóbeli bántalmazás, amely különösen alattomos, mivel nehéz felismerni és kezelni, ugyanakkor rendkívül mély nyomokat hagy és káros hatással van a gyerekek önértékelésére. Ahhoz, hogy a gyerekek hatékonyan tudjanak reagálni ezekre a helyzetekre, fontos megtanulni, hogyan ismerjék fel időben a bántalmazó „társakat”, miként jelöljék ki a határaikat, hogyan kommunikálják az érzéseiket, és hogyan dolgozzák fel segítségünkkel a negatív élményeket.

A gyerekek egészséges önbizalmának megerősítése, a problémamegoldó készségek fejlesztése, és a megfelelő kommunikációs és önvédelmi stratégiák elsajátítása kulcsfontosságúak abban, hogy szembe tudjanak nézni a közösségben előforduló bántalmazás bármely típusával. Emellett az is fontos, hogy szülőként magunk is tisztában legyünk a bántalmazás természetével, képesek legyünk azt felismerni magunk és gyerekeink esetében és megtanulni, hogy hogyan lehet mindezeket hatékonyan kezelni. Szükség esetén ne féljünk szakmai segítséget igénybe venni, hogy képesek legyünk jó példát mutatni és támogatást nyújtani gyermekeiknek.

A 3 órás workshop a való életből vett szituációk bemutatásával készíti fel a szülőket és a gyerekeket az alábbi helyzetek kezelésére:

  • Miről ismerjük fel a bántalmazó embereket – gyerekeket, vagy akár felnőtteket – a környezetünkben?
  • Miként jelöljük ki a határainkat és mondjunk NEM-et a számunkra kényelmetlen helyzetekben?
    • Az asszertív kommunikáció megismerése és használata a gyakorlatban.
  • Milyen esetekben és kitől kérjünk segítséget, ha bántanak minket?
  • Hogyan kerüljük el a veszélyes helyzeteket utcán, vagy az iskolában?
  • A mobiltelefon biztonságos használata
  • Ismerkedés az erőszakmentes önvédelmi alapokkal
    • A nem-kívánatos érintések elhárítása


Javasolt
korosztály: 10-16 év

Kapcsolódó tartalom:

Mi az a bullying?: www.eletrevalokprogramja.hu/mi-az-a-bullying

Mi a teendő bullying esetén?: www.eletrevalokprogramja.hu/mi-a-teendo-bullying-eseten

Erőszakmentes önvédelem iskolásoknak: www.eletrevalokprogramja.hu/mi-a-treva

Érdekel és regisztrálok a workshopra (a program min. 10 fő részvételével valósul meg)

Részvételi díj: 19.000 Ft/szülő + gyermek


Előadó: Balázs György az Életrevalók Program alapítója,
évtizedek óta foglalkozik harcművészetekkel,
jelenleg iskolások és pedagógusok számára tart mentális
és gyakorlati felkészítést az iskolán belüli erőszak kezelésére.

Amennyiben Ön is tapasztalt erőszakos magatartásra utaló jeleket az intézményükben, vagy csak szeretné megismerni programunkat, vegye fel a kapcsolatot velünk az alábbi elérhetőségeink egyikén:
E-mail: info@eletrevalokprogramja.hu
Tel.: +36 30 0735376

    ©Minden jog fenntartva. Az oldalon található szövegek, szövegrészletek, fotók, ábrák, grafikák és A TREVA – ÉLETREVALÓK PROGRAMJA szerzői joggal védett, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala által kiadott 010703 nyilvántartási szám alatt bejegyezve.
    Készítette: Weblapkuckó